Solo SAX

Muzikinė programa - Solo saksofonu

1/19/20242 min read

Muzikinė programa - Solo saksofonu. Iš pirmo žvilgsnio atrodo labai paprasta ir konkreti, tačiau tai tik pati pradžia, kaip sakoma "ledkalnio viršūnė". Ši programa ar kitaip pasakius muzikinis pasirodymas gali būti labai įvairaus pobūdžio ir žanro.

Koncertinį variantą galima pamatyti ir išgirsti mano mėgstamoje vietoje Druskininkuose, t.y., legendinėje "Druskininkų kolonadoje", kur organizuoju savo pasirodymus - koncertus - Solo saksofonu. Scena, garso įranga ir žiūrovai čia sukuria koncertinę atmosferą. Šiuose koncertuose gaunu labai daug patirties, emocijų ir, svarbiausia, pamokų, kurios augina ir atskleidžia naujas galimybes plėtoti šį instrumentinį koncertinį žanrą.

Scenoje "išbūti" vienam per kelias koncertines dalis, taip vadinamus setus, tikrai nėra paprasta. Reikia išlaikyti žiūrovų dėmesį, atlikti dinamišką muzikinę programą, kuri suteiktų tiek emocinio pasikrovimo, tiek žaismingumo, galbūt net smalsumo.

Keliaujame toliau ir pakalbėkime apie "paprastesnius" pasirodymus solo saksofonu, pavyzdžiui, įmonės vakarėliuose. Nors dažnai mano vaidmuo laikomas foniniu, gyvai atliekama instrumentinė muzika gali skambėti nepaprastai. Ji kuria foną - atmosferą, vakaro "vaibą", kuris formuojamas būtent grojant gyvai saksofonu. Žinoma vakaro efektas sustiprinamas aplinkos dekoru, šviesos efektais ir t.t. Būtent - pirma akimirka, kai renginys prasideda, yra labai svarbi - ji nulemia nuotaiką ir vakaro eigą.

Gyva foninė muzika gali padėti formuoti teminius vakarus, tokius kaip Kalėdinis vakarėlis ar tarkime - agento 007 temos vakaras. Saksofono muzika suteiks stimulo Jūsų vakarui.

Kalbant tolia apie teminius/specifinius vakarus galima diskutuoti ir apie labai plačią sritį, kur reikalinga gyva foninė muzika tarkime - vestuvės!

Vestuvės yra tradidicinė šventė, kuriose daugiau ar mažiau laikomasi nusitovėjūsių normų. Saksofono muzika šioje šventėje taip pat svarbi ir turinti savo "vietą". Atliekama tam tikru metu, ji tampa tarsi dovana jauniesiems ir svečiams. Saksofono garsas puikiai tinka - pradedant nuo bažnyčios ceremonijos, kur saksofonas gali skambėti kaip violončelė ar smuikas, ir baigiant vakarine šventės dalimi, kur gali skambėti kaip galingas trimitas ar roko gitara.

Galų gale, visi šie pasirodymai gali sustiprinti ar praturtinti bet kokį renginį, nesvarbu, kokioje formoje ar aplinkoje jie vyksta.

Nuotraukos iš vestuvių šventės Kaune, restorane - Le Garden foto: aurafoto.lt

Planuojate renginį, ar asmeninę šventę? Visada galite kreiptis: